Home Intézmények Szada Nova Nonprofit Kft. Szada Nova Nonprofit Kft. tájékoztatója 2010 december
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés

Keress a Facebookon

Hirdetés
Hirdetés

Szada Nova Nonprofit Kft. tájékoztatója

Szada Nova Nonprofit Kft. tájékoztatója

 

-           Az Önkormányzati Társulás tulajdonában levő Gödöllő-Ökörtelekvölgyi hulladéklerakó Szerződéses partnere lett településünk is.

-           A 2011-ben érvényes szemétszállítási díjakról

-           Kedvezményes egyösszegű díjfizetésről

-           Nagyobb összegű hátralékok rendezéséről

-           Hóeltakarítási és csúszásmentesítési feladatainkról

 

1.)     A Zöld Híd Régió Kft. által üzemeltetett Gödöllő-Ökörtelekvölgyi hulladéklerakó partnerei lettünk 2010. novemberétől, miután az együttműködési megállapodás részünkről is aláírásra került.

Megnyugtató módon rendeződött fenti időpontra a szelektív gyűjtés további folytatása. Ugyanis változatlan feltételekkel szállíthatjuk erre a telepre is a zsákos szelektív hulladékot, melyet településünkön egyre többen megkedveltek. Ennek begyűjtési és szállítási költsége településünket terheli, de a zsákokat ingyenesen fogják januártól biztosítani.

A szelektív gyűjtés teljessé vált azáltal, hogy a településrészenként kialakított gyűjtőszigeteken ( összesen 6 helyen) elhelyezhető a válogatva gyűjtött papír, műanyag és színes üvegpalack az 1,1 m3 –es műanyag konténerekbe.

Saját kezelésben csupán az iskola udvarban hagytunk meg szelektív gyűjtésre konténereket a diákok nevelési lehetőségére.

Többi helyen az ürítést az egyre inkább ütemessé váló rend szerint a Partnerünk szállítójárműve végzi.

A gyűjtőszigetek környékének gondozását havi  rendszerességgel településünk vállalta, közhasznú munkások bevonásával.

Az új hulladéklerakóhoz csatlakozásunk vonzata többirányú:

-           Egyrészt egy nagyon korszerű hulladékfeldolgozás történik a telepen (iskolásokat és minden más érdeklődőt szívesen fogadnak az egyeztetett időpontban) – melynek eredményeként a deponálásra kerülő hulladék mennyisége 1/3-ra csökken! A műveletek során eltávolítják a fémet, a komposztálható és az égetéssel hasznosítható részeket.

Az utóbbit bálázva értékesítik hőerőműveknek.

-           Másrészt ennek a technológiának magas a bekerülési és fenntartási költsége, melyet a lerakóhelyi díjakban érvényesít az üzemeltető. (Tájékoztatásul: 2011.évi díja a korábbi partnerünknek 9.850,- forint, az újnak pedig 15.127 forint tonnánként.)

 

A begyűjtés-szállítás díját változatlanul hagytuk, és az Önkormányzatunk továbbra is vállalt támogatást a lakossági díjakban (közel 3 millió forintot), mégis díjemelésre kényszerülünk közel 12,5 %-os mértékben.

Kérjük a megértésüket! A tavasszal meghirdetésre kerülő veszélyes hulladék gyűjtése és a lomtalanítás továbbra is ingyenes lesz. A veszélyes hulladékok és az elektronikai hulladékok gyűjtését már a Zöld Híd Régió Kft-vel közösen szervezzük, melyet évente többször is meghirdetünk.

Igyekszünk új partnerünkkel megtalálni a fűnyesedék  begyűjtésének és elhelyezésének lehetőségét vegetációs időben (május-szeptember között). Bár az igazán jó megoldást az jelentené, ha a képződés helyén vállalná mindenki a komposztálást.

Ezáltal a humusz és tápanyag visszakerülne a saját földterületre.

 

2.)     Az Önkormányzati rendelet alapján  2011 januárt 1-től  érvényes szemétszállítási díjtételek:

-           1 db 110 l (120 l) kukás hulladékszállítás háztartási lakossági díja:

                     éves:                 26.940 Ft

                     negyedéves:       6.735 Ft

-           Szelektív gyűjtésre 4 db zsák ingyenesen (2 havonta) átvehető irodánkban.

-           Feliratos zsák („Településfejlesztés SZADA”) irodánkban és a Zsuzsi boltban vásárolható:   500 Ft/db áron.

-           Féléves (hétvégi házaknál) díjkiváltás történhet továbbra is 20 db feliratos zsák megvásárlásával, melyet lezártan lehet elhelyezni a Központi Gyűjtőszigeten. (Dózsa Gy. út 23/C.)

-           Vállalkozók kukás díja 1 db 110 l/120 l kukára:

                   2 havonta történő számlázással az áfát is tartalmazó díj:     6.560,- Ft/2 hó

-           Konténeres szemétszállítási díj:

                   Egyedi megrendeléssel, 24 órás kihelyezés esetén:              4.500,- Ft/m3 + áfa

                                                                                                  Konténer mérete: 3, 4, 6, 7 m3

 

3.)     Aki 2011. február 28-ig befizeti pénztárunkba, vagy számlánkra az éves díjat, közel egyhavi kedvezményt kap:

                                25.000,- Ft befizetésével rendezheti éves díját!

 

-           Aki nem tud eljutni irodánkba, telefonon kérhet csekket és postafordultával megküldjük.

-           Banki átutalást is elfogadunk.

Számlaszámunk: 10103836-49329500-01000007

Csekken vagy átutalással történő fizetésnek február 28-ig meg kell érkezni a számlánkra!

-           Amennyiben szemétszállítási díjából fizetési elmaradása van, azt előbb rendezni kell!

 

4.)     Nagyobb összegű tartozások rendezése:

Az év elején indított ügyvédi felszólítások (márciusban és júniusban) nyomán 17 ingatlantulajdonos minden hátralékát rendezte, 20 pedig részletekben  törleszt.

Akik sem az ügyvédet, sem irodánkat nem keresték fel, azok irányába a végrehajtás hamarosan megindul. A kamatokkal, egyéb költségekkel megnövelt néhány tízezer forintos követelés a több százezres értéket is elérheti.

Végső esetben a tartozás ingatlanra terhelhető.

Kérjük mindezek megfontolását, mert január hónapban Önkormányzatunk felveszi a kapcsolatot a követeléskezelővel.

 

5.)A november végi – december eleji télkezdet próbára tette úgy a hóeltakarítást végző vállalkozót, mint minden ingatlantulajdonost – velük együtt a gyalogosan és autóval közlekedőket.

    Hóeltakarításnál I. ütemben aszfaltos utak, ezen belül is a meredek szakaszok kerülnek sorra.  Csúszásmentesítés sóval, aprószemű kővel, illetve homokkal történik.

    A II. ütemben következnek a kavicsterítésű, illetve földutak, amint a 10 cm-t eléri a hó vastagsága. Ezeken az utakon az autók téli gumival történő közlekedését kell  biztosítani. Csúszásmentesítést aprószemű kővel, homokkal, esetleg sóval végezzük.

    A gyalogos közlekedésre a járdákat (ingatlan előtti szakaszon, még ha az út túloldalán van is!) annak hiányában 1 m szélességben az útszakaszon kell  csúszásmentesítést  végezni az ingatlan tulajdonosának. Függetlenül attól, hogy a hóeltakarító gépek mikor érkeznek oda.

    A járdák, középületek előtti szakaszát és a buszvárók tisztítását  közhasznú munkások végzik.

    A csúszásmentesítést homokkal és alternatív jégoldóval (kálciumklorid) történik – utóbbi a díszburkolatoknál egyedül megengedett.

 

Kérjük lakótársainkat is, hogy a járdák és  gyalogos közlekedésre szolgáló útszakaszok tisztításánál az alternatív csúszásmentesítő anyagokat (forgács, fűrészpor, homok, hamu) helyezzék előtérbe és a só használatát lehetőleg kerüljék!

 

 

 

 

                  

 

 

Hirdetés
Hirdetés
  • Photo Title 1
  • Photo Title 2
  • Photo Title 3
  • Photo Title 4
  • Photo Title 5