Home Fórum
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés

Keress a Facebookon

Hirdetés
Hirdetés
Üdvözlet, Vendég
Bejelentkezés vagy Regisztráció.    Elfelejtettük a jelszót?

A hét gondolatai
(1 megtekintés) (1) vendég
LeOldal: 12345678...16
TÉMAKÖR: A hét gondolatai
#79
Válasz:A hét gondolatai 14 éve, 10 hónapja  

2009. 30. hét

A hét igéje:
(Zsolt 55:23)
"Vesd az ÚRra terhedet, és Ő gondot visel rád! Nem engedi sohasem, hogy ingadozzon az igaz"

A hét gondolata:
Nehéz a terhed? Vessed a Mindenhatóra! Míg magad hordod, leroskadsz alatta, de ha az Úr átveszi tőled, Ő viszi helyetted, nem lesz már teher a számodra. Ha viszont továbbra is neked kell viselned, erőssé tesz, hogy elhordozhasd. Rajtad lesz a teher ugyan, de a gondja már nem a tied lesz. Sőt, áldássá lesz a teher rajtad. Avasd bele az Urat az ügyeidbe, és akkor nem görnyedsz meg a teher alatt, akármilyen roskasztó legyen is az.

A hét gyakorlata:
Leginkább arra kell ügyelnünk, hogy próbatételeink el ne térítsenek a kötelesség útjáról. Ezt azonban az Úr soha nem engedi. Ha megigazítottak vagyunk szemei előtt, nem hagyja, hogy nyomorúságaink kimozdítsanak szilárd hitünkből. Krisztusban igaznak fogad el minket, és meg is tart minket az igazságban.

A hét imája:
Uram, Te látod, hogyan állok a jelen pillanatban. Látod, hogy egyedül akarok megbirkózni a napok megpróbáltatásaival. Megint egyedül akarom felvenni vállamra a nyomasztó terheket. Add, hogy ne legyek ilyen ostoba! Segíts, hogy el tudjam mondani Neked minden bajomat, és Rád hagyni azok gondját! Segíts, hogy ne tegyem le úgy a terhet, hogy azután újra felvegyem azt, hanem Rád vessem azt, és ott is hagyjam Nálad. Megszabadulva terheim súlyától, hittel szeretnék Neked dicséretet énekelni. Ámen!
Mi-Sa

Vendégként nem küldhető be hozzászólás.
 
#84
Válasz:A hét gondolatai 14 éve, 9 hónapja  

2009. 31. hét

A hét igéje:
(Ján 14:27)
"Békességet hagyok nektek: az én békességemet adom nektek... Ne nyugtalankodjék a ti szívetek, ne is csüggedjen."

A hét gondolata:
Isten mindig velünk van. Adja nekünk az ő békességét és ezáltal nekünk és békességünk lehet!

A hét gyakorlata:
Ne nyugtalankodjunk és ne keseredjünk el! "Az Úr velünk ki lehet ellenünk?"

A hét imája:
Köszönöm ÚrJézus, hogy te mindig velem vagy és adod nekem a te békességedet! Köszönöm hogy úgy kelhetek fel minden nap hogy egy olyan nap elé nézhetek ahol tudom hogy te mellettem vagy és ezért nem kell hogy nyugtalan vagy csügged legyek! Ámen.

BenBaranyi
Mi-Sa

Vendégként nem küldhető be hozzászólás.
 
#93
Válasz:A hét gondolatai 14 éve, 9 hónapja  

2009. 32. hét

A hét igéje:
2Tim 4:17-18
"De az Úr mellém állt, és megerősített, hogy elvégezzem az ige hirdetését, és a pogányok valamennyien meghallják azt. Azután megszabadultam az oroszlán torkából. Meg is szabadít engem az Úr minden gonosztól, és bevisz az ő mennyei országába. Övé a dicsőség örökkön örökké. Ámen."


A hét gondolata:
Az Úr tényleg mindig mellettünk áll és megerősít... lehet néha ezt nem vesszük észre, de még a próbákban se hagy el minket!

A hét gyakorlata:
Hirdessük az igét az örömhírt, és ide is egy új ige jutott az eszembe: 2Tim 4:2
"hirdesd az igét, állj elő vele, akár alkalmas, akár alkalmatlan az idő, feddj, ints, biztass teljes türelemmel és tanítással."

A hét imája:
Köszönöm Istenem hogy megsegítesz és mutatod az utat nekem minden nap és megszabadítasz az oroszlán szájából! És kérlek te add hogy tudjam az embereknek átadni az örömhírt. Ámen.

BenBaranyi
Mi-Sa

Utolsó szerkesztés: 2009-08-03 14:58 : .
Vendégként nem küldhető be hozzászólás.
 
#98
Válasz:A hét gondolatai 14 éve, 9 hónapja  
2009. 33. hét

A hét igéje:
Ezékiel 11:19-20
"Egy szívet adok majd nekik, és új lelket adok beléjük, eltávolítom testükből a kőszívet, és hússzívet adok nekik, hogy rendelkezéseim szerint éljenek, törvényeimet megtartsák és teljesítsék. Az én népem lesznek, én pedig Istenük leszek."

A hét gondolata:
Az új szív képes engedelmeskedni Alkotójának. Már nem a félelem, a megfelelni akarás, a jóindulat kiváltása motiválja, hanem az új természet. Boldogok kik újjá lettek, újjá szülve lélektől!


A hét gyakorlata:
Mindennap örömmel köszönjük meg Krisztusnak, hogy új szívet kaptunk, amely által egész lényünk megváltozhat, és újjá születhetünk.

A hét imája:
Uram, új szívet adtál nekem. Munkáld bennem, hogy akaratodat, parancsolataidat, tanításaidat megtartsam, és bennük kedvemet leljem! Ámen.
Mi-Sa

Utolsó szerkesztés: 2009-08-09 18:26 : .
Vendégként nem küldhető be hozzászólás.
 
#111
Válasz:A hét gondolatai 14 éve, 9 hónapja  
2009. 34. hét

A hét igéje:
Zsoltárok 16:1
„Tarts meg engem Istenem, mert benned bízom.”


A hét gondolata:
Nagyon fontos lelkünk megõrzését kérnünk. Ha az kárt szenved vagy tönkremegy, végtelenül nagy a veszteség. Lelkünk ebben a világban a tisztátalanságok, hazugságok, becstelenségek fertõzõ hatásának van kitéve. Ezek a lelket mérgezik meg, s végül egész bensõnket megrontják. Legjobb akaratunk mellett sem kerülhetjük ki. Ha igyekszünk is elkerülni, hivatásunk, a köznapi érintkezés vagy utazásaink melléjük sodornak. Megtehetjük, hogy belsõ fülünket bedugjuk és így igyekszünk megszabadulni a gonosz behatásoktól, de csak Isten segíthet ellenük igazán hatékonyan. Tûzfalként vesz minket körül, lelkünket ellenállóvá teszi, hogy a gonosz befolyása lepattanjon róla, és belsõleg sértetlenek maradjunk. Ha pedig mégis behatolna a rossz, csak Õ adhat kegyelmet, hogy újra kidobjuk a mérget magunkból, és annak még a nyomait is Õ tisztítja el Jézus vérével. Új beszennyezõdéstõl is Ö õriz meg. „Isten hatalma õriz az üdvösségre - de hit által." Bíznunk kell az Úrban és komolyan számolnunk vele. Amennyire bízunk benne, annyira tapasztaljuk majd meg megõrzõ hatalmát külsõ és belsõ életünkben.

A hét gyakorlata:
Rendkívül szükséges könyörgés ez, tegyük magunkévá. Ne mások imádságát mondjuk vagy olvassuk, nekünk kell megtanulnunk könyörögni. Jézus arra kéri az Atyát, hogy õrizze meg az övéit a gonosztól. A megdicsõült Megváltó erõs kezében tartja megváltottait; senki nem ragadhatja ki õket a kezébõl. Megõriz testileg és lelkileg egyaránt.

A hét imája:
Uram Te vagy a mi segítőnk akkor, amikor behatolna a rossz a mi életünkbe. Csak Te adhatsz kegyelmet, hogy újra kidobjuk a mérget, és annak még a nyomait is magunkból. Őrizz meg új beszennyezõdésektõl, és adj erős bizodalmat benned Uram, hogy komolyan számoljunk veled. Ámen.
Mi-Sa

Vendégként nem küldhető be hozzászólás.
 
#129
Válasz:A hét gondolatai 14 éve, 9 hónapja  
2009. 35. hét

A hét igéje:
Ezékiel 16:22
„Szövetségre lépek veled, és megtudod, hogy én vagyok az Úr.”

A hét gondolata:
A kegyelem tehát mélyebb istenismeretet ad, és új élet lehetőségét hozza el, amely arra segít minket, hogy valóban újat kezdjünk. Egy régi ének szövege is erre utal: ”Igaz leszek, mert van, ki bízik bennem!”

A hét gyakorlata:
Engedd magadhoz közel a kegyelmet, keresd e héten a bűnbocsánat lehetőségét, helyét!

A hét imája:
Uram, add, hogy jobban megismerjem kegyelmed mélységét, add, hogy vágyjam bocsánatodra! Ámen.

Mi-Sa

Vendégként nem küldhető be hozzászólás.
 
FelOldal: 12345678...16
Moderátorok:
Hirdetés
Hirdetés
  • Photo Title 1
  • Photo Title 2
  • Photo Title 3
  • Photo Title 4
  • Photo Title 5