Home Fórum
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés

Keress a Facebookon

Hirdetés
Hirdetés
Üdvözlet, Vendég
Bejelentkezés vagy Regisztráció.    Elfelejtettük a jelszót?

tanmesék
(1 megtekintés) (1) vendég
LeOldal: 12
TÉMAKÖR: tanmesék
#85
tanmesék 14 éve, 9 hónapja  
ÉS ISTEN AZT MONDTA: NEM
(A meghallgatott imádság)

Írta: Henri Viscandi

Megkértem Istent, hogy vegye el a büszkeségemet,
de Ő azt mondta: nem.

Azt mondta, hogy a büszkeséget nem Ő veszi el, hanem nekem kell feladnom azt.


Kértem Istent, hogy adjon nekem türelmet,
de Ő azt mondta: nem.

Azt mondta, hogy a türelem a megpróbáltatás mellékterméke,
nem kapni, megszerezni kell.


Kértem Istent, hogy adjon nekem boldogságot,
de Ő azt mondta:nem.

Azt mondta, csak áldását adhatja-a boldogság rajtam múlik.


Kértem Istent, hogy kíméljen meg a fájdalomtól,
de Ő azt mondta: nem.

A szenvedés eltávolít a világ dolgaitól és közelebb visz Hozzá.


Kértem Istent, hogy adjon lelki fejlődést,
de Ő azt mondta: nem.

Azt mondta, hogy a fejlődés az én dolgom, de hajlandó megmetszeni, hogy gyümölcsöt hozzak.


Kértem Istent, hogy segítsen másokat szeretni, úgy, ahogyan Ő szeret engem.

Erre azt felelte: látom már kezded érteni.


Kértem erőt...
És Isten adott nehézségeket, amelyek erőssé tesznek.

Kértem bölcsességet...
És Isten adott problémákat, hogy megoldjam azokat.

Kértem bátorságot,
És Isten adott veszélyeket, hogy legyőzzem azokat.

Kértem adjon szeretetet...
És Isten adott gondterhelt embereket, hogy segítsek rajtuk.

Kértem kegyelmeket...
És Isten adott lehetőségeket.

Semmit sem kaptam, amit akartam.
Megkaptam mindent, amire szükségem volt.

És imáim meghallgatásra leltek

-----------------------
"Jézus mondja: Én vagyok a jó pásztor. A jó pásztor életét adja a juhokért." (Ján 10:11)

-----------------------
"A teljes írás Istentől ihletett és hasznos a tanításra, a feddésre, a megjobbításra, az igazságban való nevelésre, hogy tökéletes legyen az Isten embere, minden jó cselekedetre felkészített."
(2 Tim 3:16-17)
Mi-Sa

Utolsó szerkesztés: 2009-08-16 18:18 : .
Vendégként nem küldhető be hozzászólás.
 
#110
Válasz:tanmesék 14 éve, 8 hónapja  
SZERETET PROGRAMOZÁS


Terméktámogatás: Halló, miben segíthetek?

Vásárló: Hát, hosszas megfontolás után úgy döntöttem, installálni [telepíteni] fogom a SZERETETET. Végig vezetne, kérem a folyamaton?

Terméktámogatás: Rendben, szívesen segítek. Készen áll az indulásra?

Vásárló: Hát, nem vagyok egy műszaki zseni, de azt hiszem, boldogulni fogok. Mit kell először tennem?

Terméktámogatás: Első lépésként nyissa meg a Szívét. Megtalálta a Szívét?

Vásárló: Igen, de több más program is fut jelenleg. Lehet telepíteni a SZERETETET, miközben ezek futnak?

Terméktámogatás: Milyen más programok futnak?

Vásárló: Lássuk csak, van Múltbéli sérelem, Kisebbrendűségi érzés, Harag és Neheztelés. Ezek futnak éppen.

Terméktámogatás: Nem gond, a SZERETET fokozatosan törölni fogja a Múltbéli sérelmet a jelenleg működő rendszeréből. A hosszú távú memóriában esetleg megmaradhat, de már nem fog megzavarni más programokat. Végül a SZERETET felül fogja írni a Kisebbrendűségi érzést a saját moduljával, amit Egészséges Önértékelésnek hívnak. Viszont a Haragot és a Neheztelést teljesen ki kell kapcsolnia. Ezek a programok megakadályozzák a SZERETET megfelelő installálását. Ki tudja kapcsolni ezeket?

Vásárló: Nem tudom hogyan kell kikapcsolni ezeket. Meg tudja ezt mondani nekem?

Terméktámogatás: Örömmel. Menjen a startmenübe és indítsa el a Megbocsátás programot. Ezt addig kell ismételnie, amíg a Harag és a Neheztelés teljesen ki nem törlődnek.

Vásárló: Rendben, kész! A SZERETET viszont automatikusan elkezdte telepíteni magát. Ez normális?

Terméktámogatás: Igen, de ne feledje, önnek csak az alapprogram van meg. El kell kezdenie kapcsolódni más Szívekhez, hogy hozzáférjen a frissítésekhez.

Vásárló: Hoppá! Máris kaptam egy hibaüzenetet. Azt írja: "Hiba - A program nem fut külső egységeken." Most mit tegyek?

Terméktámogatás: Ne aggódjon. Ez azt jelenti, hogy a SZERETET program Belső Szíveken való futásra lett tervezve, de az ön Szívén még nem futott. Kevésbé technikai nyelven ez annyit jelent, hogy önnek először saját magát kell -Szeretnie-, mielőtt másokat -Szerethetne-.

Vásárló: Tehát most mit tegyek?

Terméktámogatás: Gördítse le az Önelfogadás menüt, majd kattintson az alábbi fájlokra: Megbocsátok Magamnak 2.0, Felfedezem az Értékeimet 1.5.

Vásárló: Rendben, kész!

Terméktámogatás: Most másolja őket az "Én Szívem" könyvtárba. A rendszer felül fog írni minden zavaró programot és kijavítja a hibás programozást. Ezen kívül törölnie kell a Terjengős Önkritikát az összes könyvtárból és kiürítenie a Kukát, hogy biztosan eltávolítsa teljesen, és soha ne jöhessen újra elő.

Vásárló: Megcsináltam! Hé, a Szívem új fájlokkal telik meg! Mosoly jelent meg a képernyőmön és a Béke meg a Megnyugvás bemásolja magát minden felé a Szívembe. Továbbá az egész rendszerem melegedni kezdett. Ez normális?

Terméktámogatás: Sok esetben. Másoknak eltart egy ideig, de végül minden helyreáll a megfelelő időben. A rendszer melegedése normális, ez javítja a Szív működését, ne aggódjon. Egyébként jó érzés ez, ugye?

Vásárló: Igen, csak szokatlan.

Terméktámogatás: Szóval, a SZERETET telepítve és rendesen fut. Még egy dolog mielőtt letennénk a telefont. A SZERETET ingyenes program. Figyeljen rá, hogy továbbítsa azt és annak különféle változatait mindazoknak, akikkel csak kapcsolatba kerül. Ők is megosztják majd másokkal és visszajuttatnak viszonzásul önhöz is új és izgalmas változatokat.

Vásárló: KÖSZÖNÖM, ISTENEM!

Mi-Sa

Vendégként nem küldhető be hozzászólás.
 
#133
Válasz:tanmesék 14 éve, 8 hónapja  
GYÕZELEM

Ha elfelejtenek vagy elhanyagolnak, ha tudatosan mellõznek és te mindezt alázattal vállalod és Uradnak hálát adsz minden sértésért és megaláztatásért, akkor - az gyõzelem.

Ha a jót, amit teszel vagy tenni akarsz, mások kigúnyolják; ha vágyaid meghiúsulnak; ha a többiek pont azt teszik, ami neked nem tetszik; ha tanácsodat semmibe veszik, nézeteidet nevetségessé teszik, s te mindezt zúgolódás nélkül, türelemmel, szeretettel elfogadod, akkor - az gyõzelem.

Ha neked minden étel jó, azért mindig hálás vagy; ha minden ruházattal, minden társasággal és életkörülménnyel, a magányossággal, mindennel ahogy Urad vezet, megelégedett vagy, akkor - az gyõzelem.

Ha mások rosszkedvét, ingerültségét, panaszkodását, minden rendszertelenségét, pontatlanságát, amelyekrõl nem tehetsz, mérgelõdés és zúgolódás nélkül elviseled, akkor - az gyõzelem.

Ha a körülötted lévõk különcségét, lelki érzéketlenségét, saját hibáik iránti vakságát elnézed, ha másoktól mindenféle üldözést elszenvedsz s mind elviseled úgy, amint azt Jézus Krisztus hordozta, akkor - az gyõzelem.



AJÁNDÉKOK, AMELYEK NEM KERÜLNEK SEMMIBE

- egy jó szót szólni
- egy beteget felvidítani
- valakinek kezet nyújtani
- óvatosan csukni be az ajtót
- apróságoknak örülni
- mindenért hálásnak lenni
- jó tanácsot adni
- egy levél megírásával örömet szerezni
- apró túlzásokon nem rágódni
- jogos panaszt nem melegíteni fel újra
- nem tenni szóvá, ha a másik hibázik
- nem elutasításnak venni, ha háttérbe szorulunk
- levert hangulatot nem venni komolyan
- nem sértõdni meg egy félresikerült szón
- megtalálni az elismerõ, dicsérõ szót a jóra
- együttérzõ szó a megalázottnak
- egy-egy tréfás szó a gyermekeknek
- becsületesen elismerni az elkövetett helytelenséget
- örülni a holnapi napnak
- bizonyos dolgokra aludni egyet
- mindenre rászánni a kellõ idõt és gondot
- és: mindenkihez szeretettel lenni.

Mi-Sa

Vendégként nem küldhető be hozzászólás.
 
#150
Válasz:tanmesék 14 éve, 8 hónapja  
J Ó K Í V Á N S Á G O K

Kívánom, hogy tisztítsa meg Isten a múltadat; bűneidre ne emlékezzen; megszegett fogadalmaidat fejedre átokként ne hozza, de legkisebb engedelmességedet is őrizze aranyoltárról felszálló jó illatként. Hited bátorságának jutalmát ne gyávaságod szerint szabja meg.

Isten az év minden napján óránként erősítsen, késztessen téged a szüntelen imádkozásra, s ne engedjen reménytelenségbe hullani.

Formáljon téged Krisztushoz hasonlóvá; ha megbántanak, érezd megváltó Urad együttérzésének kézszorítását. Ha lenéznek, lásd fényleni győzelmi koronádat! Amikor mindenki elhagy, és sok ember között is egészen magadra maradsz, engedd, hogy Istened egészen birtokába vehessen, ami legfőbb vágya.

Ha családodon belül érnek sebek, ha kedves kezek fonják a tövist, gondolj arra, akit csókkal árultak el, és akit esküvel tagadott meg a legkedvesebb barát.

Az áruló csók hozóját nevezd barátodnak, aki pedig súlyos óráidban tagad meg, nézz arra szelíden, hogy sírva menjen el a nem hozzá illő tűz melegétől.

Ha halállal fenyegetnének, ragyogtasd szemükbe örömödet, mint István tette. Imádkozz Ábrahám hitével a családodban levő Lótokért, és eszközölj ki kegyelmet Jób barátainak.

Nagy szomorúság idején engedd, hogy Urad, Mestered adjon neked vidám szívet, s akkor majd megtudod, hogy az Ő szerelme jobb a bornál.

Ha pedig ismét vonzana " a tenger, a halak és háló, a csónak és a szélborzolta víz", halld meg egészen közelről - fárasztó éjszakák után - csendes szavát: "Jobban szeretsz-e engem ezeknél?"

Ha pedig bárki szeretne téged megkímélni attól a szenvedéstől, amelyet Isten irántad való nagy bizalmában csak neked készített, ne restelld ismételni: "Távozz tőlem, Sátán, botránkoztatsz engem, mert nem az Isten szerint gondolkozol, hanem az emberek szerint." (Mát16:23)

Váltsa Isten valóra életedben e jókívánságokat és vigye végbe mindazt a jót, amit felőled elgondolt (5 Móz 26:10-11)!



HOL VAN A BOLDOGSÁG?

Nem a hitetlenségben. - Voltaire a legkiemelkedőbb hitetlen volt. Ezt írta: "Bárcsak sose születtem volna."

Nem a pénzben. - Jay Gould amerikai milliomos haldoklásakor ezt mondta: "Azt hiszem, én vagyok a földön a legszerencsétlenebb ördög."

Nem a pozícióban és hírnévben. - Lord Beaconsfield mindkettőből nagyon sokat kapott, és ezt írta: "A fiatalság tévedés, a férfikor küzdelem, az öregkor titok."

Nem az istentelenségben. - Thomas Payne utolsó pillanataiban így kiáltott fel: "Ó Uram, segíts rajtam! Istenem, segíts rajtam! Jézus Krisztus, segíts rajtam!"

Nem az élvezetekben. - Lord Byron, aki mindennap úszott a gyönyörben, ezt írta utolsó születésnapján: "Napjaim sárga lapok. Az élet virágai és gyümölcsei eltűntek. Csak a férgek, az üszög és a bánat az enyém."

Nem a hatalomban. - Napóleon Szent Ilona szigetén a száműzetésben ezt írta: "Nagy Sándor, Caesar, Nagy Károly és én birodalmakat alapítottunk. De mire alapoztuk azokat? Erőszakra! - Jézus Krisztus a szeretetre alapozott, és ma milliók meghalnának érte."

Hol található a boldogság? Jézus mondta: "Ismét meglátlak majd titeket, és örülni fog a szívetek, és örömötöket senki sem veheti el tőletek." (Ján 16: 22)

Hol található a boldogság?
A válasz ez: egyedül Krisztusban.

-----------------------
"Kegyelem, irgalom, békesség legyen veletek az Atya Istentől, és az Úr Jézus Krisztustól az Atyának Fiától igazsággal és szeretettel. "
(2 Ján 1:3)

"Szeretnék nagy és nemes dolgokat véghez vinni, de a fő kötelességem az, hogy a kisebb dolgokat is úgy végezzem el, mint ha nagyok és nemesek lennének."
(Helen Keller)
Mi-Sa

Utolsó szerkesztés: 2009-09-03 16:12 : .
Vendégként nem küldhető be hozzászólás.
 
#189
Válasz:tanmesék 14 éve, 7 hónapja  
A SÉTA

Összegezni próbálom egy csendes hét tanulságait. Rengeteg gonddal, kérdéssel, rosszkedvvel, és fáradtan jöttem ide. Mit is viszek haza, mennyivel jutottam előbbre?
Egy szó kezd derengeni: EL-EN-GED-NI.
Elengedni a problémákat a kórussal, a lakással, a gyülekezettel, az állásommal és a számtalan restanciámmal kapcsolatban!

- Mit jelent, Uram, elengedni a problémáimat? - kérdezem.

- Ne akard te megoldani őket - feleli az Úr.

- És akkor mi lesz velük?

- Hagyd, hogy én alakítsam a dolgokat, te úgysem tudod jelentősen befolyásolni őket.

- Hogyne tudnám. Valakinek vezetni kell a kórust, meg kell csinálni a lakást, rendet kell tenni végre az elmaradt dolgok között!

- Állj meg, csendesedj egy kicsit! Én vagyok az Isten. Sok fontos dolog van, még több sürgős, de csak nagyon kevés a szükséges.

- No, és akkor mi az, ami annyira szükséges?

- Tedd félre, engedd el a dolgaidat, és megmutatom, mi az, ami igazán fontos.

- Oké, de holnap máris rohannom kell egy nagyon fontos megbeszélésre.

- Az a holnapé, most engedd el a gondokat. Szeretnék veled beszélgetni!

- Uram, én tele vagyok konkrét problémával, kérdéssel, amikre válasz kellene, de te mindig másról szeretnél velem beszélni. Elmondod, hogy mennyire szeretsz, hogy milyen fontos vagyok a számodra, hogy terveid vannak velem, de mi legyen a feladataimmal?
Apropó, egyszer nem lennél olyan szíves közölni velem, hogy mi is a terved, mit akarsz velem, hogy tegyek?!

- Engedd már el magad, és kapcsold le a gőzgépet, engedd le a fölös nyomást, és menjünk egyet sétálni.

- Na ne, Uram! Valami tévedésben vagy. Igazán nem akarok szemtelen lenni, de nem tévesztesz össze valakivel, akinek most éppen sétálásra van szüksége?

- Olyan régen voltunk kettesben, csak úgy, tudod, ahogy régen. Mély levegőket veszel, gyönyörködsz a fákban, én megrezegtetem az ágakat, körbekergetem a faleveleket.

- Nem, Uram! Nem akarlak megbántani, de tényleg összetévesztesz valakivel. Mindjárt vége a hétnek, és semmivel sem vagyok okosabb, mint öt nappal ezelőtt- na jó, egy kicsit pihentebb vagyok, de halvány fogalmam sincs, mit csináljak másképp. Egyszerűen a sok tennivalóm, a tanácstalanságom, a konfliktusaim, mi legyen?

- Most mondtam épp, hogy mi legyen, csak nem figyeltél.

- Csak nem a sétára gondolsz?

- De igen. Meg a gőz leengedésére, és a csendesedésre.

- Na jó, menjünk, megadom magam. De csak fél óra…

- Örülök egy fél órának is. Máskor is örülnék, ha csak fél órát is tudnánk kettesben lenni. Szeretnék neked megmutatni egy csomó dolgot. Tudod, annyi szépet teremtettem neked. Igen, neked, és azokat csak te láthatod meg. És ha meglátod, akkor felismersz benne, és nagyon fogsz örülni neki.

- Igen, kellene már egy kis öröm az életemben, mert a sok gond, a mókuskerék, a hajtás…

- Na akkor sétáljunk és beszélgessünk. Érző, gondolkozó és akarattal rendelkező lénynek teremtettem minden embert, téged is. Az volt a tervem, hogy belehelyezlek ebbe a csodálatos világba - amit szintén neked teremtettem -, hogy gyönyörködj és örömöd legyen benne. És az is tervem volt, hogy kapcsolatban legyünk és beszélgessünk, hogy megismerd teljes szeretetemet, de te szinte mindig csak a tennivalóiddal vagy elfoglalva.
Azt hiszed, hogy az a legfontosabb, amit csinálsz. Pedig a legfontosabb a kapcsolat, a beszélgetés, a velem való séta, mert csak így ismerhetsz meg igazán. És ha megismersz, akkor azt is meg fogod érteni, mit kell tenned. A Biblia is rólam szól. Akik ismertek engem, azok írták le neked, hogy te könnyebben kapcsolatba kerülhess velem. A Biblia nem arról szól, mit kell csinálnod, hanem hogy milyen vagyok én. Ha jobban megismersz engem, teremtő Atyádat, akkor meg fogod tudni azt is, hogy hogyan érdemes élned.

- Ó, Uram! Kezdem érteni, hogy miért mutattad nekem ezt a fenyőmagot, a fenyőt, az erdőt, a mezőt, a felhőket, hogy miért akartál annyira sétálni velem. Én annyit buzgólkodtam érted, szinte ez töltötte be az életemet. Neked akartam áldozni az életemet.

- Jöjj, és lásd a tetteim. Gyönyörködj a teremtményeimben, lásd hatalmam, olvasd cselekedeteimet és bízz bennem. Emlékezz vissza arra, miket éltél már át velem, hogyan vezettelek, hogyan viseltem gondot rád. Azért fáradtál el, mert a magad erejéből próbáltál élni. Állj meg, csendesedj el, és ismerd fel újból, hogy én vagyok az Isten. Nem a te áldozatos életedre van szükségem, hanem arra vágyom, hogy kapcsolatban lehessek veled, és megismertethessem titkaimat, adhassam erőmet.

- Ó, uram! Mért is gondoltam azt, hogy cselekedeteimmel kivívhatom tetszésedet?

- Örülök, hogyha szívedből jövő szándékból cselekszel, de lásd be, inkább az emberek dicséretét, elismerését kerested.

- Uram! Bocsásd meg balgaságomat. Bocsásd meg, hogy nem adtam neked hálát, pedig tudom, hogy te előtted az a kedves áldozat, ha hálát adok. Bocsáss meg, hogy a magam dicsőségét, elismerését kerestem, pedig a szájam mondta, hogy Soli Deo Gloria. Bocsáss meg, hogy fontosabbá váltak az érted végzett feladatok, mint Te magad.
Köszönöm, Úr Jézus, hogy nem mondtál le rólam és elhoztál ide, és hogy elhívtál sétálni.

- Kedvesek előttem e szavak. Pislogó életedet meg akarom eleveníteni, bűnbánatodat nem vetem meg. Szeretném, ha minden nap beszélgethetnénk. És ne feledd, hogy a kapcsolat fontosabb a teljesítményeknél. Mert jó kapcsolatból lesznek a gyümölcsöző cselekedetek, de cselekedetekből nem következik az élő kapcsolat, csak gőg és kiégés.
Letelt a fél óra. Menj! És köszönöm, hogy sétáltál velem.


-----------------------
"Kegyelem, irgalom, békesség legyen veletek az Atya Istentől, és az Úr Jézus Krisztustól az Atyának Fiától igazsággal és szeretettel. "
(2.János levele 1:3)

"Szeretnék nagy és nemes dolgokat véghez vinni, de a fő kötelességem az, hogy a kisebb dolgokat is úgy végezzem el, mint ha nagyok és nemesek lennének."
(Helen Keller)

Mi-Sa

Vendégként nem küldhető be hozzászólás.
 
#215
Válasz:tanmesék 14 éve, 7 hónapja  
KIFIZETETLEN SZÁMLÁK

Egy tehetős nagybirtokos, aki hűséges keresztyén ember volt, a birtokain foglalkoztatott embereknek egy alkalommal igen eredeti és mély benyomást keltő prédikációt tartott.

Ezt követően pedig birtokának legforgalmasabb pontjain felhívásokat függesztett ki, a következő szöveggel:
"Jövő hétfőn délelőtt tíztől tizenkettőig az irodámban vagyok található. Ebben az időpontban kész vagyok valamennyi alkalmazottam kifizetetlen számláját kiegyenlíteni. A számlákat természetesen mindenki hozza magával."

Attól kezdve naphosszat csak erről beszélnek a munkások egymás között. Egyesek azt mondták: ámítás az egész. Voltak, akik úgy vélték, az uraság megzavarodott.

Amikor eljött a kijelölt nap, mégis számos ember lehetett látni, amint az iroda felé tartott.
A földbirtokos percnyi pontossággal megérkezik a kocsiján, titkárával együtt kiszáll, és anélkül, hogy egy szót vesztegetne, bemegy az irodába, és becsukja maga mögött az ajtót.
Kint izgatott beszélgetés kezdődik: "Mégis lenne a dologban valami? Talán csak azt akarja, hogy nyíltan kiteregessük eléje adósságainkat, és azután megaláz bennünket?"

Eltelik egy teljes óra, de senki sem ment be, hogy a kifizetetlen számláit felmutassa. Amikor azt tanácsolja valaki a szomszédjának, hogy próbálja meg, azt a mérges választ kapja: "Én nem vagyok annyira eladósodva, mint te; nincs olyan nagy szükségem rá. Próbáld meg inkább te!" És így telik a drága idő.

Végül, amikor már fél tizenkettő van, egy idős házaspár érkezik karonfogva. Az öregember bal kezében egész köteg számlát szorongat. A két öreg szaván fogja a földbirtokost. Kissé félénken nyitják ki az ajtót, és belépnek az irodába. Ott szíves fogadtatásban van részük. A számlákat összeadják, majd pedig kézhez kapják a teljes összegről szóló csekket a birtokos aláírásával.
Hálától túláradó szívvel készülnek elhagyni az irodát, amikor azt mondja a titkár: "Ne menjenek még, maradjanak itt mindaddig, amíg az óra tizenkettőt üt, és bezárjuk az irodát!"
Erre azt felelik, hogy kint sokan várják, hogy kimenjenek és meghallják, igaz-e az ajánlat.
A birtokos azonban szigorúan nemet mond, és azt mondja: "Maguk a szavamon fogtak, a többieknek ott kint is azt kell tenniök, ha azt akarják, hogy adósságukat kifizessem."

Így telnek az értékes percek. A tömeg az ajtó előtt már nyugtalan, de egyikük sem meri lenyomni a kilincset, hogy belépjen az irodába. Végre, tizenkét órakor az idős házaspár sugárzó arccal lép ki.
"Megtartotta a szavát?" – záporoznak a kérdések mindenfelől.
"Igen, nézzétek csak, itt a csekk, annyit ér, mintha készpénzt adott volna!"

Nemsokára kilép a birtokos és titkára a házból, és a kocsihoz sietnek. Körülfogja őket a tömeg, és mindenünnen kifizetetlen számlákat nyújtanak feléjük. "Nem fogja a számlánkat éppúgy kifizetni, mint a két öregét?"
"Most már késő. Bőségesen volt időtök és alkalmatok. Kifizettem volna a ti számlátokat is, ti azonban nem hittetek nekem."


És felhasználva az alkalmat, a délelőtt eseményeit ahhoz hasonlítja, ahogyan az emberek Isten ajánlatát visszautasítják. Mégpedig Istennek azt az ajánlatát, hogy minden bűnüket megbocsátja, ha Jézus Krisztushoz, Istennek megfeszített és feltámadott Fiához fordulnak. Jézus Krisztushoz, az Úrhoz és Üdvözítőhöz, aki egyedül tudja és akarja is bűneinkért megfizetni az árat. És ünnepélyes komolysággal figyelmezteti az embereket, ne legyenek ostobák, és ne becsüljék le Istennek ezt a nagylelkű ajánlatát, és ne mulasszák el, a gyorsan tovaszálló időt kihasználni.

-----------------------
Jézus mondja: Én vagyok a jó pásztor. A jó pásztor életét adja a juhokért. "(János 10:11)
Mi-Sa

Utolsó szerkesztés: 2009-10-07 16:34 : .
Vendégként nem küldhető be hozzászólás.
 
FelOldal: 12
Moderátorok:
Hirdetés
Hirdetés
  • Photo Title 1
  • Photo Title 2
  • Photo Title 3
  • Photo Title 4
  • Photo Title 5