Home Fórum
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés

Keress a Facebookon

Hirdetés
Hirdetés
Üdvözlet, Vendég
Bejelentkezés vagy Regisztráció.    Elfelejtettük a jelszót?

Kegyelem, napról - napra
(1 megtekintés) (1) vendég
LeOldal: 12345678...93
TÉMAKÖR: Kegyelem, napról - napra
*
#92
Kegyelem, napról - napra 14 éve, 9 hónapja  
2009. augusztus 9. Vasárnap

„Jézus Krisztus mondja: „Új parancsolatot adok nektek, hogy szeressétek egymást: ahogyan én szerettelek titeket, ti is úgy szeressétek egymást!” Ján 13:34
(Zsolt 119:26, Ézs 26:1–6,
2Kir 18:13–37)

Jézus a szeretet fejedelme. Megrendítően szépen ábrázolta ezt a tényt Mel Gibson A passió című filmjének az egyik jelenete. Amikor a via dolorosa vérverítékes útján a kereszt súlya alatt porba hulló Messiás megpillantotta hóhérai lábát, felidézte a lábmosás estéjét. Akkor körülkötötte magát egy kendővel, lehajolt, és megmosta tanítványai poros lábát. Hitte, hogy ez az isteni szeretet fogja legyőzni a világot, és meghódítani még ellenségei szívét is.


2009. augusztus 8. Szombat

„Az Úr ezt mondta Ábrámnak: Megáldalak, és áldás leszel.” 1Móz 12:2
(Luk 9:12–13, Luk 22:54–62,
2Kir 18:1–12)

Áldáshordozók vagyunk. Megtérésünk, újjászületésünk célja még azon is túlmutat, hogy az örök élet ajándéka felett örvendezhetünk. Egész valónkat oda kell szentelnünk Krisztusnak! Mert ő azért áldott meg bennünket, hogy áldást vigyünk. Azért élünk, hogy Isten országának tanúi és építőmunkásai legyünk. Vajon lehorgasztott fejünk, morc ábrázatunk, örökös panaszáradatunk, gyűlölködő és nagyravágyó szívünk, közömbös tétlenségünk nem apasztja-e el az áldás forrását? Valóban áldáshordozók vagyunk?


2009. augusztus 7. Péntek

„Napnyugtakor mindenki Jézushoz vitte a különféle bajokban szenvedő betegét; ő pedig mindegyikükre rátette a kezét, és meggyógyította őket.” Luk 4:40
(2Móz 15:26, 1Pét 5:1–5, 2Kir 17:1–23)

Világunk felett lenyugodni készül a nap. Az elragadtatás ideje küszöbön áll. Családunk, gyülekezetünk, nemzetünk betegei testi-lelki gyógyulásra várnak. Tusakodunk értük imádságainkban? Bizonyságot teszünk előttük a mi Urunk evangéliumáról? Beleborzongott-e már szívünk az irántuk viselt felelősség nagyságának tudatába? Jaj, csak időben odaérjünk még velük az áldott orvoshoz!


2009. augusztus 6. Csütörtök

„Hiszek, segíts a hitetlenségemen!” Márk 9:24
(Jer 11:20, Márk 7:24–30,
2Kir 16:1–16)

Királyom! Amióta veled járok, napról napra hatalmasabbnak látlak. Szemtanúja voltam számtalan csodádnak, lefegyverzett végtelen emberszereteted és növekvő kegyelmed. De látod, mennyire földhözragadt vagyok mégis. Porból vétettem, és porrá leszek. Kérlek, emelj fel magadhoz a mennyei magaslatokra, hogy ne csupán a túlélésért könyörögjek hozzád, hanem merjek szárnyalni benned a hit által.


2009. augusztus 5. Szerda

„Én, én vagyok az Úr, rajtam kívül nincs szabadító.” Ézs 43:11
(1Ján 5:20, 1Móz 19:15–26,
2Kir 6:8–23)

Igyekszünk messzire elkerülni a halál árnyékának völgyét, a szenvedések terhe kellemetlenül nyomja a vállunkat. „Érthetetlen ez az egész!” – kiáltunk magyarázatért az Úrhoz, ha beköszöntenek a nemszeretem napok. Pedig egyedül ezek a megpróbáltatások taníthatnak meg bennünket arra, hogy Izrael Istenét az egyedüli és kizárólagos Úrként imádjuk. Sőt adjunk hálát a nehéz időszakokért, mert ezek merítenek minket a háborgó tenger habjai közé annyira, hogy megragadjuk győzelmes, szabadító jobbját mint az életre való egyetlen esélyt.


2009. augusztus 4. Kedd

„Jézus Krisztus mondja: „Nektek még a hajatok szálai is mind meg vannak számlálva” Luk 12:7
(Jób 31:4, Ez 17:1–6,.22–24,
2Kir 5:1–19)

Sokszor nagyon félek, Uram! Olyan félelmetesek a lustán elnyúló rónákra leereszkedő árnyak… És a mennydörgés is, meg hogy minden olyan esetlegesnek és bizonytalannak tűnik ezen a véres bolygón. Néha mellbe vág porszem voltom tudata, és megijeszt, hogy milyen törékeny cserépedény vagyok. Tölts meg Lelkeddel, hogy merjem mégis hinni: számon tartó szereteted tökéletes védelme vesz körül. Ámen.


2009. augusztus 3. Hétfő

„Minden gazdagságnál nagyobb öröm, ha intelmeid szerint élhetek.” Zsolt 119:14
(Zsid lev 3:20–21, Luk 18:9–14,
Ef:4–10, Zsolt 17)
A világfik kívánságlistáján az első helyen szerepel a milliárdos lottónyeremény; szemeiket a vágyott gazdagság pénzhegyeire emelik. Isten fiai számára azonban Uruk intelmei és ígéretei drágábbak a színaranynál. Mintha kevés ilyen Isten gyermeke járna ma közöttünk! Pedig a halomba hordott arany hamis csillogása még soha senkinek nem adott benső békességet és igaz örömöt. Isten kijelentett szava az élet teljességét fedi fel a benne gyönyörködőknek.

M.S.
Mi-Sa

Utolsó szerkesztés: 2009-08-08 13:48 : .
Vendégként nem küldhető be hozzászólás.
 
#99
Válasz:Kegyelem, napról - napra 14 éve, 9 hónapja  
2009. augusztus 10. Hétfő

„Embert ültettél a nyakunkra, hol tűzbe, hol vízbe jutottunk, de kivezettél, és felüdültünk.” Zsolt 66:12
(Máté 10:28; 5Móz 15:1–11; 2Kir 23:26–37)

Uram, olyan nehéz elhordozni a hatalmaskodókat! A felsőbbség döntéseit, a főnök megjegyzéseit, azt a függő viszonyt, amely mindennap mélyebb alázatra int… És ott vannak azok is, akiket rám bíztál. A nagy felelősség súlya nyomja a vállamat. Tűz és víz fenyeget egyszerre. Köszönöm, hogy naponta tágas térre viszel, dús legelőre és csendes vizekhez vezetsz, ahol felüdíted az én megterhelt lelkemet. Ámen.
Mi-Sa

Vendégként nem küldhető be hozzászólás.
 
#100
Válasz:Kegyelem, napról - napra 14 éve, 9 hónapja  
2009. augusztus 11. Kedd

„A vaknak azonnal megjött a szeme világa, és követte Jézust, dicsőítve az Istent. Amikor ezt látta az egész nép, dicsőítette Istent.” Luk 18:43
(Zsolt 66:4; Ámos 5:4–15; 2Kir 24:1–20)

A jerikói vak meggyógyítása csodálatos messiási jel volt. A szépségek és lehetőségek tárháza nyílt meg a gyógyult ember előtt. Kortársai vele örültek, és áldották a Magasságost. Sokan kaptunk lelki értelemben látó szemeket Krisztus Urunktól. Isten országának fényessége nyílt meg előttünk akkor, és tudtuk, hogy ez számunkra is messiási jel. Miért van az, hogy mégis több a fanyalgó arc, mint az Istent dicsérő száj?

Mi-Sa

Vendégként nem küldhető be hozzászólás.
 
#102
Válasz:Kegyelem, napról - napra 14 éve, 8 hónapja  
2009. augusztus 12. Szerda

„Az igazat nem menti meg igazsága, ha vétkessé válik; a bűnös sem bukik el bűne miatt, ha megtér bűnéből.”
Ezékiel 33:12
(Luk 15:27; 5Móz 24:10–15,17–22; 2Kir 25:1–21)

Minden igazságunk olyan Isten előtt, mint a szennyes ruha. Semmi jót nem tudunk kicsiholni magunkból, bárhogy igyekszünk. Lehet, hogy akaraterőnkkel ideig-óráig uralkodni tudunk bűnnel fertőzött természetünkön, de hamar elesünk. Megtérésre van szükségünk ahhoz, hogy megmenekülhessünk a bűn átkától. Sőt újjászületésre, mert ha az igazság Ura Szentlelke által magára ölt bennünket úgy, mint egy kesztyűt, akkor ez a kesztyű már nem kívánkozik arra, hogy piszkos dolgokat illessen, hiszen pontosan azt teszi, amit gazdája akar tenni.
Mi-Sa

Vendégként nem küldhető be hozzászólás.
 
#103
Válasz:Kegyelem, napról - napra 14 éve, 8 hónapja  
2009. augusztus 13. Csütörtök

„Az a jó, ha kegyelemmel erősödik meg a szív.”
Zsid.lev. 13:9
(5Móz 5:29; ApCsel 4:32–37; 2Kir 25:22–30)

A szív – biblikus felfogás szerint – az egész embert jelképezi. Az isteni kegyelem, amely Jézus Krisztusban jelent meg közöttünk, táplálja az ember testét, lelkét és szellemét. Ha ezt nem veszi magához, elsorvad, legfeljebb tetszhalott életet élhet. Mert Krisztus kegyelme az éltető erő. Halófélben lévők, betegeskedők és szunynyadók! Ma még árad a kegyelem, csak meríteni kell belőle!
Mi-Sa

Utolsó szerkesztés: 2009-08-12 19:12 : .
Vendégként nem küldhető be hozzászólás.
 
#104
Válasz:Kegyelem, napról - napra 14 éve, 8 hónapja  
2009. augusztus 14. Péntek

„Becsüljétek meg azokat, akik fáradoznak közöttetek, akik elöljáróitok az Úrban, és intenek is titeket.”
1Thessz 5:12
(5Móz 4:30; Máté 26:47–50,55–56; Dániel 1:1–21)

Lélekben megcsókolom az értem összekulcsolt, imádkozó kezeket. Hálát mondok azokért az Úrnak, akik a hit útjára vezettek, akik Krisztusról tanúbizonyságot tettek előttem szavaikkal és életükkel. Köszönöm mindazok bölcsességét és szeretetét, akik elöljáróim az Úrban. Tudom, hogy az okos ember meghajtja fejét az intelem előtt. Legyen örökké áldott a Magasságos, hogy feddéseit és útmutatásait mindig időben fakasztotta fel tanítóim ajkán!
Mi-Sa

Vendégként nem küldhető be hozzászólás.
 
FelOldal: 12345678...93
Moderátorok:
Hirdetés
Hirdetés
  • Photo Title 1
  • Photo Title 2
  • Photo Title 3
  • Photo Title 4
  • Photo Title 5