Home Fórum
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés

Keress a Facebookon

Hirdetés
Hirdetés
Üdvözlet, Vendég
Bejelentkezés vagy Regisztráció.    Elfelejtettük a jelszót?

Kegyelem, napról - napra
(1 megtekintés) (1) vendég
LeOldal: 12345678...93
TÉMAKÖR: Kegyelem, napról - napra
*
#121
Válasz:Kegyelem, napról - napra 14 éve, 9 hónapja  
2009. augusztus 21. Péntek

„Nagy a mi Urunk és igen erős, bölcsessége határtalan.”
Zsolt 147:5
(Zsid.lev. 4:13; Ján 18:3–9; Neh 4:1–17)

A zsoltáros reménysége az, hogy Isten ereje és határtalan bölcsessége elég ahhoz, hogy fogságba hurcolt és szétszóródott népét újra egybegyűjtse, és a lerombolt szentély is helyreálljon. A zsoltáros hiszi, hogy Isten ereje és bölcsessége végül úrrá lesz népe bűne fölött. A mi reménységünk is ez: Isten ereje és határtalan bölcsessége úrrá lesz bűneinken, és helyreállítja egyházát, eggyé teszi népét, hogy akarata szerint tisztelje őt.
Mi-Sa

Vendégként nem küldhető be hozzászólás.
 
#123
Válasz:Kegyelem, napról - napra 14 éve, 9 hónapja  
2009. augusztus 22. Szombat

„Az Úr így válaszolt Jóbnak: Hol voltál, amikor a földnek alapot vetettem, és ezt mondtam a tengernek: Eddig jöhetsz, tovább nem! Ez ellene áll büszke hullámaidnak!”
Jób 38:4.11
(Zsid.lev. 11:3; Ján 11:1-3,17–27,41–45; 2Tim 1:7–10; Zsolt 119:153–160)
Amikor elhallgatnak a barátok, akik Jóbot vigasznak szánt szavaikkal csak gyötörni tudták, megszólal Isten. A „Hol voltál…?” kezdetű mondatok hosszú sora látszólag a barátokkal egyetértésben inti alázatra Jóbot. A beszéd végén mégis kitűnik, hogy a velük folytatott vitában Isten Jóbot igazolja. Hiszen Jób – ha perelt is amiatt, hogy nem érti szenvedései okát – soha nem vádolta Istent igazságtalansággal. Nem lázadt, nem fordított hátat Istennek, és nem tagadta meg őt. Hitt abban, amit értelme nem tudott belátni: hitt Isten igazságában, és hitte, hogy amikor Isten igazsága megnyilvánul, akkor lesz nyilvánvaló az ő igazsága is. Ezzel lett Jób a hit örök példájává.

Mi-Sa

Vendégként nem küldhető be hozzászólás.
 
#127
Válasz:Kegyelem, napról - napra 14 éve, 9 hónapja  
2009. augusztus 23. Vasárnap

„Legyen meg a te akaratod, amint a mennyben, úgy a földön is.”
Máté 6:10
(2Krón 25:8; Máté 6:25–34; 1Pét 5:5–11; Zsolt 119:145–152)

Reményik Sándor, „Akarom” című versében így ír: „Akarom: fontos ne legyek magamnak…” Ha Krisztus-követő emberekként saját életünkre gondolunk, világosan látnunk kell: nem a fontoskodás, nem saját magunk előtérbe helyezése oldja meg életünk gondját-baját, hanem az, ha engedjük, hogy Isten munkálkodjék az életünkben. Merjük mi is bátran rábízni a terveinket, a jövőnket, s engedjük, hogy az ő akarata teljesedjék ki életünk, munkánk során.
Mi-Sa

Vendégként nem küldhető be hozzászólás.
 
#128
Válasz:Kegyelem, napról - napra 14 éve, 9 hónapja  
2009. augusztus 24. Hétfő

„Teljesen mosd le rólam bűnömet, és vétkemtől tisztíts meg engem!”
Zsolt 51:4
(1Pét 1:23; Fil 4:8–14; Ezsd 1:1–11)

Az egyik legnehezebb dolog az ember életében leereszkedni abba a mélységbe, amikor őszintén azt tudjuk mondani, hogy méltán vagyunk Isten ítélete alatt, bűneink méltó büntetése sújt bennünket. Ez az igazi bűnbánat: amikor már képtelenek vagyunk egyetlenegy szóval is szépíteni a múltat, kozmetikázni a bűnt, ehelyett mentegetőzés nélkül vállaljuk annak teljes súlyát. Jézus Krisztus ártatlansága, tisztasága mellett láthatjuk meg igazán saját bűneinket. Könyörögjünk mi is a zsoltárossal együtt az Úrhoz bűneink bocsánatáért, tisztulásért, új életért.
Mi-Sa

Vendégként nem küldhető be hozzászólás.
 
#130
Válasz:Kegyelem, napról - napra 14 éve, 9 hónapja  
2009. augusztus 25. Kedd

„Jézus Krisztus mondja: Amikor háborúk zaját és lázadások hírét halljátok, ne rettenjetek meg, mert ezeknek előbb meg kell történniük, de nem jön mindjárt a vég.”
Luk 21:9
(5Móz 1:29–30; 1Tim 6:3–11; Ezsd 3:1–13)

Nem ismerjük Jézus Krisztus visszajövetelének pontos dátumát. Ő (tudatosan) „adós maradt” annak meghatározásával. Azt kéri tőlünk, hogy ne számolgatással töltsük az időnket, hanem készüljünk fel. Lesznek megpróbáltatások, külső és belső kísértések, a lényeg viszont azon van, hogy én hogyan éltem, hogyan cselekedtem a próbás időkben. Vajon olyanná lettem-e, amilyennek ő szeretett volna látni: só, fény, világosság ebben a világban?
Mi-Sa

Vendégként nem küldhető be hozzászólás.
 
#131
Válasz:Kegyelem, napról - napra 14 éve, 9 hónapja  
2009. augusztus 25. Kedd

„Jézus Krisztus mondja: Amikor háborúk zaját és lázadások hírét halljátok, ne rettenjetek meg, mert ezeknek előbb meg kell történniük, de nem jön mindjárt a vég.”
Luk 21:9
(5Móz 1:29–30; 1Tim 6:3–11; Ezsd 3:1–13)

Nem ismerjük Jézus Krisztus visszajövetelének pontos dátumát. Ő (tudatosan) „adós maradt” annak meghatározásával. Azt kéri tőlünk, hogy ne számolgatással töltsük az időnket, hanem készüljünk fel. Lesznek megpróbáltatások, külső és belső kísértések, a lényeg viszont azon van, hogy én hogyan éltem, hogyan cselekedtem a próbás időkben. Vajon olyanná lettem-e, amilyennek ő szeretett volna látni: só, fény, világosság ebben a világban?
Mi-Sa

Vendégként nem küldhető be hozzászólás.
 
FelOldal: 12345678...93
Moderátorok:
Hirdetés
Hirdetés
  • Photo Title 1
  • Photo Title 2
  • Photo Title 3
  • Photo Title 4
  • Photo Title 5